VAIMNE TREENER

Olen vaimsel teel käinud teadlikult alates 2016 aastast saadik, kus elu tõi mu ellu haiguse, millest olen tänaseks päevaks täiesti terve. See kõik pani mind tegelema oma sisemaailmaga. Tänu sellele oled teinud  erinevaid vaimseid  praktikaid läbi, et olla terve, elada head, lihtsat ja õnnelikku elu. Seda teekonda olen ma käinud siis 8 aastat. Kuid juba 11 aastaselt olen endaga vaimselt kogu aeg tegelenud olles sportlane.  Ma ütlen ausalt, et inimese keha võimas, aga vaim on lihtsalt kõikvõimas. Sisemine maailm on nii huvitav ja äge mida avastada, aga seda tuleks teha üks samm korraga vastavalt oma elustiilile. Minu teekonnal on vastu tulnud väga palju tugevaid treenereid ja õpetajaid, kellelt olen väga palju õpetusi saanud ja nendega koos vaimseid praktikaid läbi teinud.  Kõik see on õpetanud mind tugevaks isiksuseks, kes on enesekindel oma elus ja oma töös. Oskan luua piire nii sise kui ka välismaailmas.

Mediteerimise õpetamine oma õpilastele on väga oluline, sest see näitab, mis seisus on keha. Kiires elu tempos kaotab inimene kontakti oma kehaga ja ta ei teagi, mida tema keha vajab see hetk. Vaimne treening toimub üks samm korraga. On olukordi, kui jõuan mediteerimise praktiseerimise peale alles 3 või 4 nõustamisel, et iga inimesega koostöö on erinev. Igaüks on erineva kehaga ja areneb erinevas tempos, et mittte midagi ei saa suruda vaid tuleb usaldada.

Vaimu on vaja tugevaks treenida, et õpiksid juhtima oma mõtteid ja elada olevikus. Sellepärast on oluline õppida hetkes olemist, mida oskan sulle õpetada. Tulevik loob uue pinnase, aga tulevik ei ole kunagi kindel, et tegelikult planeerida väga palju ei saa vaid väikesed eesmärgid loovad parema homse. Elu on kogu aeg muutumises ja see ongi ülimalt äge. Ma armastan elu nii väga, et tahaks sinuga jagada elu tarkusi, et sinu elu oleks ka lihtne ja hea.

Vaimselt tugev inimene on enesekindel, usub endasse, positiivse mõttemaailmaga enda ja maailma suhtes. Ta oskab luua piire enda sisemise ja välises maailma vahel. Tänu sellele lood väärtustava, lojaalse, ausa, ilusa, lihtsa ja armastava keskkonna enda ümber.

Olen ise ennast treeninud alates, kui olin 9 aastane vaimselt (spordiga tegelenud terve elu alates 3 aastasest saadik), et tänaseks päevaks olen 21 aastat iseendaga teadlikult suhelnud. Väga oluline on õppida ennast tingimusteta armastama ja iseendaga suhtlema.

Sinu mõtted loovad sinu elu ja elu valikuid ning otsuseid. Vahepeal me kõik eksime, kukume, komistame ja saame valesti asjadest aru. Pea meeles, et oma mõtteid tuleb vastu võtta, mitte enda eest ära joosta. Elu on õpetanud mulle, et kaotamine on samuti võit, sest said uue kogemuse, aga oluline on meeles pidada, et ei harjuks kaotama vaid ikka eluga edasi minema ja oma loodud kaitsma. Unistamine on võimalik, kui sa usud endasse ja sul on tahet. Elu mängib erinevaid mänge sinuga, aga sina oled  enda elus peategelane. Võta vastu iseennast ja elu on imeliselt lihtne. Aju teeb meie elu keerulisemaks, sest inimesed tahavad kõike kontrollida, aga ma ütlen ausalt, et usaldus on peamine võti elus. Küsi ja sulle antakse, aga usalda enda südant kellelt küsida. Elu toetab sind alati.

Mina kui treener samuti võtan toetuse vastu, kui ma vajan seda. Terve elu õpib ja kasvame, et elus ei ole seisakut vaid kogu aeg liikumine. Elu tuleb teha lihtsamaks mitte raskemaks. Kui vahel on raske, siis järelikult on palju asju kuhjunud sinu sisse või sa lihtsalt mõtled üle ja tahad ise kõike ära teha, aga võta seda õppetundi.  Kõik me teeme vigu ja see on ok. Kui me teeks vigu, siis me ei õpikski. Abi küsimine on täiesti ok.  Kõik selleks, et liikuda elus edasi parimal moel. Minu jaoks abi vastuvõtmine näitab tugevust, austust enda suhtes, pere ja sõprade suhtes. Ole iseenda elu looja.

Südamest ootan sind nõustamisele!

Eesmärgi seadmine > Visioon > Testimine > Takistused > Tegevusplaan > Eesmärgi saavutamine